Suoraan sisältöön
Suomen ulkoministeriö

Suomen pysyvä edustusto Euroopan unionissa: Yhteystiedot: Suomalaiset toimittajat Brysselissä

SUOMEN PYSYVÄ EDUSTUSTO EUROOPAN UNIONISSA

Avenue de Cortenbergh 80, B-1000 Bruxelles, Belgique
Puh. +32-2-287 8411
S-posti: sanomat.eue@formin.fi
English | Suomi | Svenska | 
Kirjasinkoko_normaaliKirjasinkoko_suurempi
 

Suomalaiset toimittajat Brysselissä

Brysseliin akkreditoidut suomalaiset kirjeenvaihtajat ja kuvaajat:

HELSINGIN SANOMAT
Jenni Virtanen
GSM: +358 40 560 1250
Email: jenni.virtanen@hs.fi

STT-FNB
Anniina Luotonen
GSM: +358 40 8495183
Email: bryssel@stt-lehtikuva.fi / Anniina.Luotonen@stt-lehtikuva.fi

YLE
Finnish Broadcasting Company/Yleisradio
Tel:+32 2 736 8178 / Fax. +32 2 734 1230

Petri Raivio
GSM: +32 473 126310 / +358 40 190 9105
Email: petri.raivio@yle.fi

Rikhard Husu
GSM: +32 460 942 678 (+358 40 7100 760)

Email: rikhard.husu@yle.fi

MAASEUDUN TULEVAISUUS
Maria Pohjala
GSM: +35 (0) 20 413 2387 / +32 473 73 7038
Email: maria.pohjala@maaseuduntulevaisuus.fi

KAUPPALEHTI, AAMULEHTI
Soili Semkina
GSM +358 40 837 4404
Email: soili.semkina@kauppalehti.fi

ILTALEHTI

Kreeta Karvala
GSM: +358 45 137 6312
Email: Kreeta.Karvala@iltalehti.fi

NY TID, LANDSBYGDENS FOLK, TELMA-LEHTI
Anna-Karin Friis (freelance)
GSM: +32 489 325 876
Email: friisannakarin@gmail.com

NYKYPÄIVÄ/VERKKOUUTISET, YRITTÄJÄSANOMAT/YRITTÄJÄ-LEHTI, ENERGIAUUTISET
Heli Satuli (freelance)
GSM: +32 475 690109 / +358443203622
Email: heli@satuli.org

Mikael Carpelan (freelance)
GSM + 32 473 859467
Email: carpelmi@hotmail.com

Mika Horelli (freelance)
+32 471 123 439
+35840 5022241

Email: mika.horelli@factos.eu

VALOKUVAAJAT (freelance)

Juha Roininen
GSM. +32 475 278932
Email: roininen@eup-images.com, juha.roininen@telenet.be

Tulosta

Tämä dokumentti

Päivitetty 7.9.2018


© Suomen pysyvä edustusto EU:ssa, Bryssel | Tietoa palvelusta  | Yhteystiedot