Gå direkt till innehållet
Finlands utrikesministerium

Finländska journalister i Bryssel - Finlands ständiga representation vid Europeiska unionen : Kontaktuppgifter : Finländska journalister i Bryssel

FINLANDS STÄNDIGA REPRESENTATION
VID EUROPEISKA UNIONEN


Avenue de Cortenbergh 80, B-1000 Bruxelles, Belgique
Tel. +32-2-287 8411
E-post: sanomat.eue@formin.fi
English | Suomi | Svenska | 
Normal textstorlekStörre textstorlek
 

Finländska journalister i Bryssel

Finländska journalister och korrespondenter ackrediterade i Bryssel:

HELSINGIN SANOMAT

Jenni Virtanen

Mobil: +358 40 560 1250

E-post: jenni.virtanen@hs.fi

STT-FNB

Anniina Luotonen

Mobil: +358 40 8495183

E-post: bryssel@stt-lehtikuva.fi / anniina.luotonen@stt-lehtikuva.fi

YLE

Finnish Broadcasting Company/Yleisradio

Telefon: +32 2 736 8178 / Fax. +32 2 734 1230

Petri Raivio

Mobil: +32 473 126310 / +358 40 190 9105

E-post: petri.raivio@yle.fi

Rikhard Husu

Mobil: +32 460 942 678 (+358 40 7100 760)

E-post: rikhard.husu@yle.fi

MAASEUDUN TULEVAISUUS

Maria Pohjala

Mobil: +35 (0) 20 413 2387 / +32 473 73 7038 

E-post: maria.pohjala@maaseuduntulevaisuus.fi

KAUPPALEHTI, AAMULEHTI

Soili Semkina

Mobil: +358 40 837 4404

E-post: soili.semkina@kauppalehti.fi

ILTALEHTI

Kreeta Karvala

Mobil: +358 45 137 6312

E-post: Kreeta.Karvala@iltalehti.fi

NY TID, LANDSBYGDENS FOLK, TELMA-LEHTI, KOLUMNIST VID magma.fi

Anna-Karin Friis (freelance)

Mobil: +32 489 325 876

E-post: friisannakarin@gmail.com

NYKYPÄIVÄ/VERKKOUUTISET, YRITTÄJÄSANOMAT/YRITTÄJÄ-LEHTI, ENERGIAUUTISET

Heli Satuli (freelance)

Mobil: +32 475 690109 / +358443203622

E-post: heli@satuli.org

Mikael Carpelan (freelance)

Mobil: + 32 473 859467

E-post: carpelmi@hotmail.com

Mika Horelli (freelance)

Mobil: +32 471 123 439 / +35840 5022241

E-post: mika.horelli@factos.eu

Fotograf

Juha Roininen (freelance)

Mobil: +32 475 278932

E-post: roininen@eup-images.com / juha.roininen@telenet.be

Skriv ut

Detta dokument

Uppdaterat 24.10.2018


© Finlands ständiga representation vid EU, Bryssel | Information om webbplatsen | Kontaktuppgifter