Suoraan sisältöön
Suomen ulkoasiainministeriö

Suomalaiset toimittajat Brysselissä - Suomen pysyvä edustusto Euroopan unionissa : Yhteystiedot : Suomalaiset toimittajat Brysselissä

SUOMEN PYSYVÄ EDUSTUSTO EUROOPAN UNIONISSA

Avenue de Cortenbergh 80, B-1000 Bruxelles, Belgique
Puh. +32-2-287 8411
S-posti: sanomat.eue@formin.fi
English | Suomi | Svenska | 
Kirjasinkoko_normaaliKirjasinkoko_suurempi
 

Suomalaiset toimittajat Brysselissä

Brysseliin akkreditoidut suomalaiset kirjeenvaihtajat ja kuvaajat:

HELSINGIN SANOMAT
Pekka Mykkänen
GSM: +32 479 84 32 57 (tai +358 40 732 8976)
Email: pekka.mykkanen@hs.fi

STT-FNB
Annu Marjanen
Residence Palace bloc C, box 67
Rue de la Loi 155
B-1040 Brussels
GSM: +358 50 4135905
Fax: +32 2 230 50 05
Email: bryssel@stt-lehtikuva.fi / annu.marjanen@stt-lehtikuva.fi

YLE
Finnish Broadcasting Company/Yleisradio
Avenue du Diamant 95
B-1030 Brussels
Tel:+32 2 736 8178 / Fax. +32 2 734 1230

Petri Raivio
GSM: +32 473 126310 / +358 40 190 9105
Email: petri.raivio@yle.fi

Daniel Olin
GSM: +32 471 724494 / +358 40 860 3932
Email: daniel.olin@yle.fi

MAASEUDUN TULEVAISUUS
Aimo Vainio
GSM. +32 473 73 70 38
Email: aimo.vainio@maaseuduntulevaisuus.fi

KAUPPALEHTI, AAMULEHTI
Kaija Ahtela
Gsm +358 50 387 40 92
Email: kaija.ahtela@kauppalehti.fi

NY TID, LANDSBYGDENS FOLK, TELMA-LEHTI
Anna-Karin Friis (freelance)
GSM: +32 489 325 876
Email: friisannakarin@gmail.com

NYKYPÄIVÄ/VERKKOUUTISET, YRITTÄJÄSANOMAT/YRITTÄJÄ-LEHTI, ENERGIAUUTISET
Heli Satuli (freelance)
GSM: +32 475 690109 / +358443203622
Email: heli@satuli.org

Mikael Carpelan (freelance)
Place du Nouveau Marché aux Grains 9
B-1000 Bruxelles
GSM + 32 473 859467
Email: carpelmi@hotmail.com

VALOKUVAAJAT (freelance)

Juha Roininen
Rue Royale 259
B-1030 Brussels
GSM. +32 475 278932
Email: roininen@eup-images.com, juha.roininen@telenet.be

Tulosta

Tämä dokumentti

Päivitetty 8.9.2016


© Suomen pysyvä edustusto EU:ssa, Bryssel | Tietoa palvelusta  | Yhteystiedot